Az azonos szakmai profilú munkatársak tartoznak egy-egy chapterbe. Szakmai fejlődésüket és az elvégzett munka minőségét senior szakértők, a Chapter Leadek biztosítják.
A chapterek mellett alakítottuk ki a guildeket. Ezek kötetlen, közös szakmai érdeklődésen alapuló közösségek a Shiwaforce-on belül, amelyekhez bárki szabadon csatlakozhat.
A fejlesztők néhány fős, önszerveződő Scrum-csapatokban (squadokban), kéthetes sprintekben teljesítik a vállalt feladatokat, így ügyfeleinknek lehetősége van rá, hogy módosítsanak korábbi terveiken, mi pedig gyorsan és hatékonyan tudunk alkalmazkodni a változó ügyféligényekhez.
Agilis, önszerveződő fejlesztői csapataink egy-egy tribe-on belül a szükséges kompetenciák optimális kihasználása érdekében együttműködnek és megosztják a feladatokat a nagyobb, összetettebb fejlesztési projektek során.
A fejlesztő csapatok mellett néhány ügynökségszerűen működő egység is található, mint a Labor, a Designer, a tesztelői vagy a DevOps csapatunk. Ezek a kollégák az egyes projektekhez csatlakoznak, épp csak annyi időre, ameddig szükség van rájuk. Így egyszerre több projekten is tudnak dolgozni, több ügyféligényt megismerve és kiszolgálva.
Egy szervezet gyors alkalmazkodásához speciális. középvezetők nélküli szervezeti struktúrára és agilis vezetésre van szükség. A ShiwaForce agilis szervezet, melynek középpontjában a fejlesztő csapatok (squadok) állnak. Az információk és visszajelzések így akadályok nélkül áramlanak a szervezetben: szükség esetén a menedzsment azonnal korrigálhat, a csapatok pedig gyorsan alkalmazkodni tudnak a felmerülő új körülményekhez.
Az azonos szakterületen dolgozó kollégák számára (pl. JavaScript fejlesztők) egy-egy szakmai támogató munkatársat ajánlunk, akiket – tévesen, de már úgy maradt – dojoknak (mentornak, chapter leadnek) nevezünk. A dojo-k kéthetente minden kollégával beszélnek, egyeztetnek a szakmai problémákról, segítik a szakmai fejlődést és a szervezeten belüli tudásmegosztást.
A dojok mellett a vállalat egészében a közös érdeklődés alapján egy-egy téma köré SFKB-kat (ShiwaForce Knowledge Base), azaz guildeket szervezünk. A pénteki szemináriumok célja az, hogy a munkájukhoz szorosan vagy lazán kapcsolódó szakterületek iránt érdeklődő kollégák is folyamatosan képezhessék magukat.
Az újonnan a Shiwaforce csapatához csatlakozó munkatársak munkáját seniorok (Chapter Leadek) segítik.
A ShiwaForce.com növekedésével lépést tartva kiemelt figyelmet fordítunk a vállalat alapértékeinek megőrzésére. A nyílt és egyenes kommunikáció, a folyamatos kapcsolattartás, a hierarchiákkal kevéssé terhelt szervezeti felépítés és az egymás iránti bizalom segít bennünket hozzá az újító ötletekhez és a kiváló minőségben elvégzett munkához.
Tudatosan törekszünk rá, hogy csak a legszükségesebb kereteket szabjuk meg és kiemelt figyelmet fordítunk arra, hogy minden rendelkezésre álljon fejlesztőink számára a szakmai fejlődéshez és a zavartalan munkavégzéshez.
Ez a művelet olyan egyszerű kell, hogy legyen, hogy nyugodtan az üzleti döntéshozók kezébe tudjuk adni.
Iteratívan fejlesztünk és az elkészült fejlesztéseket kisebb csomagokban release-eljük. A garantált legjobb minőséget az általunk kialakított Continuous Delivery / Continuous Integration folyamatokkal biztosítjuk ügyfeleink számára.
A “kis változtatás kis veszély, nagy változtatás nagy veszély” elve alapján a folyamatos minimális változtatások lehetővé teszik a komplex nagyvállalati szoftverarchitektúrák rugalmas, ugyanakkor biztonságos kezelését Docker és a Kubernetes használatával, melyeknek hivatalos partnerei vagyunk.
Ezek a technológiák meglepően gyorsak és a banki, biztosítói szektor speciális igényeinek is megfelelnek, biztonságosan, a saját, meglévő infrastruktúrát hasznosítva felépíthetőek, üzemeltethetőek.
Ami automatizálható, azt automatizáljuk. A digitális termékek elkészítese így lényegesen gyorsabb és gazdaságosabb. A korábban manuális, rendszerint több embert igénylő, számos hibázási lehetőséget magában hordozó lépés-sorozatot szabályozott formába öntjük. Így a fejlesztési folyamat minden fázisát jelentősen fel tudjuk gyorsítani a kód megírásától egészen az éles környezetbe való kijuttatásáig.
A Lean Startup irányelveket követve folyamatosan validáljuk az elkészült munkát, a visszajelzéseket szem előtt tartva szükség szerint azonnal irányt váltunk.
Gyorsak és rugalmasak vagyunk és folyamatosan tanulunk, hogy megfeleljünk ügyfeleink és a digitális világ folyamatosan fejlődő és változó elvárásainak.
Digitális termékfejlesztési projektjeinkben MVP-ket (Minimum Viable Product) hozunk létre és minden fejlesztési iterációt a felhasználói célcsoportok adott visszajelzések alapján végzünk. Így a termékfejlesztési folyamat így gyorsabb és hatékonyabb, a kész termék pedig igazoltanvalós felhasználói igényeket elégít ki.
A Scrum módszertan fejlesztőcsapatok működésére kidolgozott rendszer. A legnagyobb szoftvergyártók is ezt használják! Miért? Ezzel a módszerrel lehet leggyorsabban alkalmazkodni a változó üzleti igényekhez.
Agilis, önszerveződő fejlesztői csapatokban dolgozunk, és mindig készek vagyunk tanulni, változtatni és változni, mert csak így maradunk frissek és gyorsak a digitális korban.
A ShiwaForce működésének középpontjában a nap mint nap kiváló minőségű munka végzésére törekvő, megrendelőink számára értéket előállító munkatársak állnak. Lapos, középvezetők nélküli szervezetben dolgozunk és folyamatosan egyeztetünk, hogy gyorsan tudjunk reagálni bármilyen változásra.