
Ha valaki a konferenciák, újságcikkek és marketinganyagok alapján próbálja felmérni, úgy tűnhet, hogy az agilis transzformáció egy varázsszer, ami stabil lábakat ad minden vállalat számára aki belevág, a legnagyobb viharban is, továbbá egyszerűvé tesz bonyolult feladatokat és képessé tesz villámgyorsan reagálni teljesen kiszámíthatatlan és váratlan eseményekre, miközben egyszerre legalább négy fronton harcolunk a világgal.
A termék felfedezése, a terméktervezés legelső tevékenysége, amely aztán
a döntéshozatal alapjává válik. A termék felfedezése során megtehetjük, hogy
összegyűjtjük az összes lényeges információt a felhasználói problémákról, majd megadjuk rájuk a megoldást.
Itt az ideje, hogy javítsuk a belső munkafolyamatokat, újraépítsük távoli csapatainkat és kezeljük a nehéz beszélgetéseket, megteremtsük a remote visszajelzési kultúrát.
A skálázott agilis keretrendszerek még csak elterjedőben vannak, de a mostani, komoly kihívásokat jelentő krízis tanulságai a vállalati agilitás szempontjából még hosszú ideig relevánsak maradnak. Érdemes a tanulságokat elraktározni.
Nem fogunk hazudni: ha lenne választásuk, az emberek többsége személyesen találkozna a üzleti partnereivel. Azt az energiát és elkötelezettséget, amit belefektetünk a kapcsolatépítésbe, egyszerűen nem lehet megismételni telefonhívással vagy egyéb technológiával – legalábbis jelenleg még nem.
A jelenlegi bizonytalan és stresszes helyzet minden ember számára kihívásokkal teli, így minden eddiginél fontosabb hogy empátiával és kedvességgel forduljunk egymás felé. Mutatunk néhány olyan gyakorlatot és apró gesztust, amivel feldobhatjuk egymás napját és ezáltal javíthatjuk a munkakedvet.
Az OKR nagyszerű eszköz a negyedéves tervezéshez és a céltudatosság erősítésére agilis szervezetekben. De valljuk be: ebbe is bele kell tanulni ahhoz, hogy rutinosak legyünk és a kollégák motivációját is megtartsuk. Adunk 5 tippet, az OKR megfelelő bevezetéséhez.
A visszajelzés akár elismerés, akár javítandó területekre mutat rá, a másik fél javát (is) szolgálja, de mindenképpen előmozdíthatja az együttműködés minőségét, a közös munka hatékonyságát. Hogyan éljünk ezzel az értékes lehetőséggel és hogyan építsük be a céges kultúrába?
Valószínűleg a Scrum módszertant és a Kanbant ismered. De mit is jelent a Scrumban?
Ötvözi a Scrum flow-alapú módszereit és a Kanban által biztosított vizuális megjelenítést éppen ezért tökéletesen használható gyors ütemű projektekhez, gyártáshoz és folyamatos termékszállításhoz. Hogyan működtethető a gyakorlatban?
Fontos-e érzelmileg is intelligensnek lennünk, ha eredményesek szeretnénk lenni hivatásunkban, érdemes-e figyelnünk saját és mások érzelmi állapotára, miközben a mindennapi sikerekért dolgozunk? Mi a szerepe az érzelmi intelligenciának az agilis működés sikerességében?
Gyakorlatilag a világ minden szervezete valamilyen átalakuláson megy keresztül jelenleg, legyen szó digitális, kulturális vagy agilis transzformációról. Ügyfeleink azért fordulnak hozzánk, hogy útmutatást nyújtsunk ezeknek a változásoknak a megértésében és elindításában, hiszen a változásra való igény és törekvés még nem elegendő ahhoz, hogy eljussanak oda, ahová szeretnének a transzformációs folyamatban.
Mindenkinek szüksége van én-időre, amikor fel tud kicsit töltődni és ki tud szakadni az egész napos munkából, töménytelen megbeszélésből és feladatból. Ugyanakkor a távmunkában hajlamosak vagyunk elveszíteni az irányítást, hiszen nem kezdenek el körülöttünk haza szállingózni a munkatársak a munkaidő végének közeledtével, így mi sem kapunk észbe, hogy lassan ideje lenne megpihenni.
A HR FEST versenyén Futureproof Organizations kategóriájában győztünk a vállalat agilis, a munkatársak visszajelzéseire alapozott HR működését bemutató pályázatunkkal
A Várkert Bazárban rendezett fintech konferencián a legújabb digitális trendeket vitatták meg a legfrissebb pénzügyi informatikai rendszerek fejlesztésével foglalkozó felsővezetők és a banki döntéshozók.
Büszkék vagyunk, hogy aktív támogatóként, versenyzőként és a projekt záró eseményén előadókként is részt vettünk a web akadálymentesítését célzó kezdeményezésben.
Az év legjobb HR-kommunikációs megoldásai között díjazták agilis visszajelzésküldő alkalmazásunkat, a StatusApp-ot. A PPH Media megmérettetésén ezüst fokozatú oklevelet nyertünk.
A legjobb munkáltatói márkák között, bronz fokozatú díjat nyertünk a Magyar Public Relations Szövetség megmérettetésén.
Európa leggyorsabban növekedő 5000 vállalata között ismerték el a ShiwaForce eredményeit az Inc. Magazine-ban.
2016-ban az E-Banking konferencián nekünk ítélték a Best Digital Management Initiative díjat.
Elnyertük a leginnovatívabb és legsikeresebb infokommunikációs cégeknek járó díjat, amelyet azok a cégek érdemelnek ki, amelyek munkájukkal a legnagyobb társadalmi hatást érik el.
A régió egyik legdinamikusabban fejlődő vállalata vagyunk.
47 ország 280 cége közül az első 15-be (Európát tekintve az első 5-be) került be a Karma Platform a SWIFT Innotribe 2014-es versenyén.
A versenyen indult 115 nemzetközi fejlesztő csapat közül Scrum Poker fejlesztésünkkel mi hoztuk el az „Overall Best Add-on” fődíjat.
Az idei AgiCon All-Stars konferencián számtalan kiváló szakember mellett Kovach Anton vezérigazgatónk tartott szakmai előadást az agilitás mankóiról, azon belül az OKR-ről és bemutatt a HVG-vel közösen kiadott könyvünket is.
Hogyan (nem) működik az online és a hibrid munka világában a csapatra és a személyes jelenlétre építő agilis módszertan? Mit tehetünk, hogy remote-ból is élhetővé váljon az agilis működés? Erre kerestük a választ a Kürt Akadémia Hibridagilitás Meetupján.
Kritikus néhány év előtt állnak a vállalatok a cloud natív trend szempontjából, miközben minél több digitális terméket szállít az IT, annál több lesz az üzleti igény – többek között ez is elhangzott a Portfolio Banking Technology konferencia IT-vendorok és a banki IT közötti együttműködés témájában szervezett panelbeszélgetésében, ahol Kovach Anton, a ShiwaForce CEO-ja, Bőle Ferenc-cel az OTP IT projekt igazgatójával és Bek-Balla Lászlóval, az Erste Bank digitális igazgatójával beszélgetett.
#banking #fintech #IT
A novemberi IT Business Club eseményen nagybankok digitalizációs vezetőivel közösen azt vizsgáljuk meg, milyen eszközökkel érik el a sikeres digitális vállalatok ügyfeleiket, és hogyan lehet folyamatos változásban, de mégis stabilan tartani akár milliós ügyfélbázis kiszolgálását.
#banking #fintech #IT
Ezalkalommal Földházi Csaba, a ShiwaForce skálázott agilitásért felelős igazgatója tartott izgalmas előadást a HR Fest virtuális színpadán “Célok és eredmények: kontrollszerzés a kontrollvesztés időszakában” címmel.
#agileHR #HR
A digitális kultúra nem opció többé, a tech eszközök nélkül nem tudunk már érvényesülni. Mit kell elsajátítanunk, hogy a technika ne hátráltasson, hanem támogasson? Hogyan lehet sikeresen belevinni az emberit ebbe az új környezetbe? Eköré a téma köré épült az idei SalesTech, ahol Hoffmann Bencével, a ShiwaForce.com Zrt. vezérigazgató-helyettesével is készült egy interjú.
#sales #technology #IT
A Google Startup Akadémia második kiadásában magyar és nemzetközi szakértők előadásai és interaktív workshopjai segítették a cégeket ✔️design, ✔️product, ✔️marketing és ✔️growth témakörökben. A startupoknak szóló gyakorlati online képzésen 3 szakértőnk is előadott Agilis termékfejlesztés, Lean Startup témában.
#google #training #startup
Idén interaktív tévéműsorként, de változatlanul a szakma krémjétől hallhattak a legfrissebb trendekről és megoldásokról a konferencia résztvevői. Természetesen a Shiwaforce is ott volt, ráadásul az esemény technikai támogatásán túl most egy előadással is készült arról, kik lettek a digitális transzformáció nyertesei.
#digitaltransformation #agile #IT
A HVG Future of Recruitment konferenciáján a ShiwaForce tapasztalatait is megoszthattuk az Agilis HR témában. Simó György és Batiz András előadásai után Földházi Csaba igazgatónk azt mutatta be, hogyan lehet a vállalati célokat ebben a bizonytalan környezetben a leghatékonyabban kontroll alatt tartani napi szinten is.
#agileHR #agile
Az elmúlt időszak krízisei még a legtapasztaltabb vezetőknek is komoly kihívást jelentenek. Összecsapnak az emberi és vállalati értékek? Hogyan találkozik a humanizmus és kapitalizmus érdeke? Kontroll vagy szabadság? Erről osztotta meg tapasztalatait az idei Mentán Kovach Anton, a ShiwaForce alapítója.
#kapitalizmus #humanizmus #IT
A modern digitális vállalat sikeres működéséhez szükségesek a jó vezetői módszertanok és a jó eszközök – egyik sem működik a másik nélkül. Bepillantást engedtünk abba, hogy mik voltak a fájdalompontok a vállalati bevezetéseknél és mik a ShiwaForce tapasztalatai a hatékony csapatmunka hátországának felépítéséhez.
A hagyományokhoz híven idén is megrendezésre került augusztus utolsó szerdáján a VISZ nyárzáró konferenciája, ahol számtalan érdekes előadás mellett mi is képviseltük magunkat.
Az IVSZ webinárium sorozat legfrissebb kiadásában az került terítékre, hogy hogyan hatott a pandémia a vezetői gondolkodásra és stratégiaalkotásra. A beszélhetésben Kovach Anton, alapító-vezérigazgatónk mesélt legfrissebb tapasztalatairól és arról, hogyan készülünk a jövő kihívásaira.
A digitális fejlesztésről és agilis transzformáció több éves tapasztalatairól beszélgettünk jelentős piaci szereplőkkel. Kovach Anton, a portfolio szintű agilitás eszköztáráról tartott előadását követően őt és a K&H, OTP, MKB, NN és E-ON agilis transzformációért felelős vezetőit kérdezte moderátorként kommunikációs igazgatónk, Dojcsák Dániel.
#banking #fintech #IT
Hogyan csökkenthető a változástól való félelem és miért létfontosságú a folyamatos alkalmazkodás a HR területen is? Milyen eszközök, megküzdési stratégiák állnak a vezetők rendelkezésére? Erről osztottuk meg veletek saját tapasztalatainkat az idei Márkaépítés a munkaerőpiacon konferencián.
#HR #agilitás
Hogyan lehet valóban jó üzleti döntéseket hozni erősen változó környezetben is? Hogyan vették a nagy banki szereplők jobban a krízis okozta nehézségeket, mint a fintech cégek? Erről tartott előadást Kovach Anton, a ShiwaForce vezérigazgatója.
#banking #fintech #newnormal
Az agilis vezetők hazai fórumán Kovach Anton, a ShiwaForce alapító-vezérigazgatója tartott keynote előadást agilis változásmenedzsment témában.
#kríziskezelés #agilitás #változásmenedzsment
Az idei Startup Safarin, két előadásunk során bemutattuk a Tömeges Távmunka kutatásunk eredményeit és tanulságait, valamint az agilis módszerekkel és eszköztárral ismerkedhettek meg az érdeklődők.
#homeoffice #remotework
Szakértőnk arról tartott előadást a résztvevőknek, hogy mi is az az Agile @ Scale, milyen szintjei vannak és miképpen támogatja ezeket az Atlassian termékportfóliója.
#atlassian #agilitás #fintech
A HVG-vel közösen szervezett szemináriumunk során szakértőink abban segítettek a résztvevőknek, hogy hogyan tudják felszabadítani a bennük rejlő innovatív startuppert.
#agilis #lean startup
Hogyan működik a HR egy jövőálló vállalatban? Lehet agilis eszközökkel támogatni a HR folyamatot is? HR menedzserünk Tóth-Szabó Linda erről mesélt a HR Fest résztvevőinek.
#HR #agilitás
A Magyar-Francia Kereskedelmi és Iparkamara meghívására Tóth-Szabó Linda és Földházi Csaba a mindennapi agilitás és az agilis HR működésébe nyújtottak betekintést.
#HR #agilitás
Ember és gép a banki ügyfélkapcsolatokban címmel mutatta be Földházi Csaba partnerigazgató a ShiwaForce hibrid chat és chatbot megoldását a Portfolio Banking Technology konferencián.
#chat #chatbot
A budapesti Microsoft Envision Forumon a ShiwaForce HR FEST-en fődíjat nyert, futureproof agilis HR-megoldásait ismertette Anton Kovach CEO és Linda Tóth-Szabó HR Manager, a Microsoft Magyarország HR vezetőjével, és a HR és a HR BEST shortlist képviselőivel beszélgetve.
#agilishr #futureproof
A lean startup termékfejlesztés agilis, valós ügyféligényekre alapozott, gyors és költséghatékony termék- és szolgáltatásfejlesztést tesz lehetővé. Erről tartottak kollégáink, Mádi Gábor és Szintén Erika bevezetést a programban résztvevő startupoknak.
#agilis #lean startup
Anton Kovach vezérigazgató Amikor a digitális már nem elég címmel tartott előadást a fintech konferencián, amelyen legújabb digitális trendeket vitatták meg a legfrissebb pénzügyi informatikai rendszerek fejlesztésével foglalkozó felsővezetők és a banki döntéshozók.
#fintech #transzformáció
Kovach Anton vezérigazgató már visszatérő előadóként vett részt az eseményen. Agilitás nagyoknak, könnyedén címet viselő előadásában dióhéjban összefoglalta a hallgatóságnak, hogyan érdemes felkészülten belevágni a nagyvállalati agilis transzformációba.
#agilis #nagyvállalat #transzformáció
Milyen modern frontend megoldásokat és social funkciókat igényel egy jó közép- és nagyvállalati intranet? Többek között erről beszélt a Shiwa Intranet Social Edition-t bemutató előadásában Reisinger Gábor Business Development Lead kollégánk.
#intranet #social
Idén sem kezdődhetett el a hazai agilis közösség egyik legfontosabb eseménye a ShiwaForce nélkül: Kovach Anton vezérigazgató az agilis és lean módszertanok egymást kiegészítő alkalmazásának eredményeit mutatta be a résztvevőknek.
#agilitás #lean
Csapatunk Kovach Anton vezérigazgató vezetésével osztotta meg lean alapokra épített, agilis gyakorlatainkat munkatársaink motivációjának megőrzésére, és bemutatták visszajelzésküldő alkalmazásunkat, a StatusAppot.
#agilitás #lean
Kovach Anton vezérigazgató előadásában a biztonságos, agilis nagyvállalati működés szervezeti és infrastrukturális feltételeit mutatta be, és azt, hogyan segítjük ezek működtetésében pénzintézeti partnereinket.
#agilis bevezetés #agilitás #devops
Kovach Anton vezérigazgató előadásában az agilitás bevezetéséről, illetve a közép-és nagyvállalatok agilis működésének útjában álló akadályokat vette sorra, és bemutatta a ShiwaForce ingyenesen kipróbálható agilis munkavállalói visszajelzésküldő alkalmazását, a StatusApp-ot.
#agilis bevezetés #agilitás #statusapp
Az Amerikai Kereskedelmi Kamara, a Magyar Kockázati- és Magántőke Egyesület és a BME szervezte eseményen Kovach Anton a ShiwaForce alapításáról és a cégbővítéssel kapcsolatos tapasztalatait osztotta meg.
#agilitás #vállalkozás
Az agilitás, azaz folyamatos változáshoz való alkalmazkodás hozzásegíti a biztosítási szektort a fiatalabb generációk megszólításához az öngondoskodási termékek piacán – többek között erről beszélt előadásában a Portfolio Biztosítás konferencián Kovach Anton vezérigazgató.
#digital transformation #agile #insurance
Agilis munkavállalói visszajelzésküldő alkalmazásunkat, a StatusApp-ot 2018 legjobb HR megoldásai között díjazták, a legjobb kampányokat és gyakorlatokat felsorakoztató konferencián Kovach Anton mutatta be a HR szakmának.
#statusapp #agilis bevezetés #employee engagement #agilitás
Kovach Anton Vigyázz, kész rajt: agilis szállítási sebességre kapcsolna a pénzintézeti szektor címmel tartott előadást a rendezvényen. Előadásában az agilis vállalati működés humán és infrastrukturális feltételeit mutatta be a résztvevőknek.
#agile organisation #devops
Kovach Anton vezérigazgató a T-Systems egész napos szakmai konferenciáján ezúttal a pénzintézeti szekciójában a következő generációs IT kérdéskörét megvitató kerekasztal beszélgetésen vett részt, illetve előadást tartott Működő agilitás a gyakorlatban címmel.
#agile organisation #devops
Kovach Anton vezérigazgató a HR FEST közönségének adott betekintést arról, hogyan fejlesztjük napról-napra a ShiwaForce.com agilis működését saját fejlesztésű alkalmazásunk, a StatusApp segítségével.
#agile organisation #statusapp
Földházi Csaba partnerigazgató vezetésével érkezett a Shiwaforce csapata a brit fővárosba, hogy egy kerekasztal-beszélgetésen bemutathassa a ShiwaForce egyedi agilis és lean módszertanokra alapozott működését és a StatusAppot.
#agile organisation #agile business #statusapp
Hoffmann Bence vezérigazgató-helyettes digitális transzformációs tapasztalatait osztotta meg, Földházi Csaba partnerigazgató pedig Az ügyfélszerzés evolúciója a digitális korban címmel tartott előadást a kétnapos rendezvényen.
#customer experience #sap #hybris
Kovach Anton vezérigazgató a ShiwaForce.com egyedi, agilis működésének fejlődéséréről és a szervezeti agilitást támogató megoldásainkról tartott előadást a hazai agilis közösség éves összejövetelén.
#agilitás #lean #lean startup
Infrastruktúra az innováció szolgálatában: a Docker és a Kubernetes címmel tartott előadást a rendezvényen Kovach Anton vezérigazgató a konténertechnológiák alkalmazásának lehetőségeiről a biztosítási szektorban.
#docker #kubernetes #container
Földházi Csaba operatív igazgató “Cseréljünk, vagy tuningoljunk? – Mit lehet kezdeni a régi rendszereinkkel?” címmel tartott előadást a több száz banki és technológiai szakember részvételével zajló rendezvény Digitális bankolás a gyakorlatban nevet viselő szekciójában. #ebanking #agile #fintech
Az E-Banking Summit & Awards 2017 konferencián Hoffmann Bence vezérigazgató-helyettes tartott előadást. #ebanking #fintech #agile
Kovach Anton vezérigazgató Nagyvállalatok alkalmazkodóképessége: hogyan veheted rá az ügyfeledet, hogy ne csak látszólag legyen digitális? címmel tartott előadást az Informatikai, Távközlési és Elektronikai Vállalkozások Szövetsége rendezvényén a digitális transzformáció jelentette üzletfejlesztési kihívásokról.
#digitaltransformation #agile #üzletfejlesztés
Hoffmann Bence vezérigazgató-helyettes tartott előadást Cseréljünk vagy tuningoljunk címmel a “Késésben vagy?” elnevezésű kétnapos rendezvényen. #ebanking #digitaltransformation #fintech
Földházi Csaba Ominchannel minden méretben címmel tartott előadást a háromnapos ügyfélkonferencia első napján a Digitális ügyfélkapcsolatok szekcióban. #digitaltransformation #ebanking #omnichannel
A konferencia keretében munkatársaink a legújabb pénzügyi IT trendeket követhették nyomon. Az eseményen Kovach Anton vezérigazgató agilis működést bemutató előadását is meghallgathatták a résztvevők. #ebanking, #fintech, #digitaltransformation, #agile
Támogatóként és előadóként is részt vettünk az E-Banking Summit konferencián, ahol Kovach Anton „A teknős és a nyúl – De miért is kapott a teknős nyúlfület?” című előadását hallgathatták meg a konferencia résztvevői. Szintén ezen konferencián díjazták az Év Alapítója, Vállalkozója kategóriában Kovach Anton vezérigazgatót. #digitaltransformation, #ebanking
Az IIR Magyarország 2017-ben is megrendezte agilis konferenciáját, ahol támogatóként és előadóként is részt vettünk. A ShiwaForce képviseletében Kovach Anton adott elő agilis működés témában. #agile, #scrum, #learnsturtup
Az Evolution konferencián, amit sokszor edukációs workshopnak is titulálnak, munkatársaink több esettanulmánnyal, gyakorlati példával és a magyar piac sajátosságainak figyelembevételével átszőve kísérték figyelemmel a digitális média és marketing szakmai és piaci területeit. #digital, #agile, #learnsturtup
A konferencián Földházi Csaba adott elő “Eszközök, módszerek, adatok – a Guruk ideje lejárt” címmel a digitális transzformációról és az agilitásról
#agile, #scrum, #digitaltransformation
A rendezvényen Kovach Anton adott elő Agilis működés témában. Az előadáson bemutattuk, hogy milyen kihívásokkal kell szembenézni azoknak a cégeknek, akik az agilis működésre szeretnék átalakítani csapatukat.
Ebben a témában vállalunk tanácsadást, bevezetési támogatást mind módszertani, mind technológiai vonatkozásban. #agile, #scrum, #learnsturtup
Támogatóként, és előadóként is részt vettünk a CEBC szervezésében megrendezésre került E-BANKING SUMMIT 2016 elnevezésű konferencián. Itt Földházi Csaba adott elő a Bimodal IT lehetőségeiről és kihívásairól, valamint az AWS nyújtotta lehetőségekről. #bimodalIT, #AWS, #e-banking
Támogatóként, és előadóként is részt vettünk a Portfolió szervezésében megrendezésre került Biztosítás 2016 elnevezésű konferencián. Itt Földházi Csaba adott elő arról hogyan válhatnak elégedettből lojálissá ügyfeleink a Digitális Transzformáció segítségével. #digitalis-transzformacio. #lojalis
A CIO HUNGARY az ország legnagyobb szabású, informatikai vezetőknek szóló kétnapos eseménye.
Pályázatunkkal bejutottunk a kiválasztott startup-ok közé, így Rotterdamban is bemutatkozhatunk a Visgrádi országok befektetői előtt.
Idén először veszünk részt a törökországi kongresszuson, ahol a digitális világ krémjével találkozunk, kiállító standunkon szintén Karma bemutatókra készülünk.
A tavalyi ALPHA program keretében pitch-versenyen indultunk, idén a BETA program keretében tovább léptünk és befektetői tárgyalásokon vehetünk részt. Mindemellett idén is lesz standunk, ahová szeretettel várjuk az érdeklődőket egy Karma bemutatóra.
A Karma a hazai startup-verseny szereplések után Londonban talált támogatóra. A Bloomberg Tradebook, a nemzetközi üzleti élet egyik legfontosabb, innovatív technológiákkal foglalkozó szereplője idén indította el GROW programját. A Bloomberg befektetési szakemberei az Inveast eseményen figyeltek fel a ShiwaForce.com által fejlesztett platformra.