A Sprint Planning során – miután a Product Owner sorrendezte az elvégzendő feladatok listáját (Product Backlog) – megtervezik a csapat kapacitását, majd az eddigi teljesítményt megvizsgálva eldöntik, mennyit tudnak elvállalni a Backlogban lévő feladatok közül. Megköttetik az alku a Product Owner és a csapat között, megfogalmazzák a következő iteráció céljait, majd a Scrum Master hivatalosan elindítja az új sprintet.
A Daily Scrum (Standup) célja a transzparencia biztosítása, valamint az akadályok felszínre kerülése. Ennek érdekében a csapat tagjai minden nap, maximum 15 percben beszámolnak az előző napon elvégzett munkájukról, aznapra tervezett feladataikról az esetleges elakadásokról. Az átláthatóság mellett az esemény fejleszti a kommunikációt, elősegíti a gyors döntéshozatalt, elősegíti a csapat ismereteinek bővítését.
A Backlog Refinement Meeting célja az aktuális sprintet követő iteráció megismerése, egyfajta előre gondolkodás, a jövőbeni feladatok megismerése és azok komplexitásának becslése, részfeladatokra bontása és a felmerülő kérdések tisztázása.
A Sprint Review során a csapat áttekinti, mely feladatok lettek befejezve, az elkészült terméket, termékrészt vagy funkciót bemutatják, a Product Owner és / vagy a megrendelő pedig elfogadja vagy elutasítja az eredményt. A következő sprintre vonatkozó feladatok listáját áttekintik, Product Owner előrevetíti az elérhető célokat és a szállítási határidőket.
A sprintet a Retrospektív esemény zárja le, melynek során a csapat együtt feltárja a sprintben felmerült akadályokat, eltéréseket, hogy a következő iterációban hatékonyabban tudjanak dolgozni, megfogalmazzák az ellenintézkedéseket és kijelölik az akadályok elhárításának határidejét, felelősét.