És rossz hír, hogy ez az attitűd nem szűnik meg a reggeli munkakezdéskor. Kreatívak, frissek, építik magukat. Másrészt tele vannak kétségekkel, messze nem lehetnek annyira magabiztosak, mint szüleik voltak.
Mi a megoldás? Hogyan segít megtartani az IT-sokat egy tri-modális munkahely?
Habár a tech szektorban nagy a mozgolódás, valójában az IT-s szakértők nem szeretnek állásinterjúzni. Mégis, ha beleunnak egy projektbe vagy elakad az előrehaladásuk, a feszes munkaerőpiacon könnyen tovább ugranak. Akkor is, ha egyébként a vállalati kultúrát kedvelik és kötődnek a társasághoz.
A Shiwaforce-ban történetileg úgy alakult, hogy az IT világ három tipikus lehetőségét tudja vállalaton belül kínálni – A Shiwa egy „tri-modal” munkahely – ahol anélkül lehet az IT projektes, nemzetközi multis és a product-os hangulatok között váltani, hogy közben ott kellene hagyni a céget.
Az in-house IT projektek pörgősek, változatosak a kihívások, folyamatos az alkalmazkodás. Az On-site pozíciókban ezzel szemben a régió legnagyobb vállalatainak multis környezetében, kialakult rendszerek között kell fekete-öves technológiai szakértőként helytállni. A Labor csapat pedig saját termék fejlesztéssel, kísérletezéssel foglalkozik, itt senki máson nem múlik a siker.
"Ezek a jellemzők adott esetben csábító értékek, máskor riasztó akadályok, néha félelmetes ismeretlenek. A Shiwaforce előnye, hogy a három stílus megkóstolása cégen belül megvalósulhat."
Élethelyzet függő is lehet, hogy valaki más környezetbe vágyik. Ugyanakkor az ügyféloldalon dolgozó munkatársaknak is fontos, hogy egy stabil, jó szakmai alapokkal rendelkező technológiai és módszertani tudásbázisból tudjanak meríteni. Sőt, ezeket be is vinni az átalakuló, transzformálódó vállalatokba evangelistaként.
Gömöri Zoltán, a Shiwaforce senior Product Ownere, több éves onsite karriert tudhat már maga mögött, részt vett az OTP agilis transzformációjában is. „Nagyon jó érzés volt látni, hogy azokban a squadokban, ahol Shiwás kollégák is voltak, ott sokkal akadálymentesebben ment a szemléletváltás a belsősöknek is, hiszen volt a csapatban meglévő tudás, tapasztalat, amit lehetett napi szinten porlasztani.” – emlékezik vissza Zoli. „A hibrid együttműködés messze több, mint munkaerőkölcsönzés. Teljes értékű csapattagként kezelnek, részt veszünk a tervezésben és mivel saját projektjeinken éles tapasztalataink vannak új technológiákkal, ilyen szempontból is kiemelten számítanak ránk”.
Ez a modell HR szempontból is előnyös az ügyfélnek, mert akkor is előszűrt, jó minőségű jelöltekből tud csapatot bővíteni, ha nem fő profilja az IT. Ha törvényi megfelelőség miatt kell nyomott idő alatt teljesíteni egy projektet – nem ritka mostanság – akkor gyorsan, kockázatmentesen lehet skálázódni.
Gelencsér Mónika szerint az elmúlt 5-6 év partnerségei során érdekes volt látni, hogy eleinte a szervezetek és a munkatársak is ódzkodtak ettől, később viszont stabil egyensúly alakul ki. Az ügyféloldali vezetők és a Shiwás szakértők kölcsönösen, hosszútávon ragaszkodnak egymáshoz, a tri-modális Shiwa környezet színes körforgása pszichológiai, szakmai és egzisztenciális biztonságot is teremt.